Po - Pia 10:00 - 18:00 | So 09:00 - 12:00

Hamaviss gél, 125 ml s dávkovačom

12.90 

Hamaviss Gél na kĺbové spojenia 125ml je kvalitný a unikátny gél nielen pre bolestivé kĺby. Hamaviss gel je nový unikátny gél na trhu v SR, ktorého história siaha až do roku 1995, kedy bol vynájdený tento jedinečný produkt. Za tie roky bol gél neustále vylepšovaný až do úplnej dokonalosti, v ktorej sa nachádza dnes.

Hlavne športovci musia v súčasnej dobe neustále prekonávať a zvyšovať svoje limity, aby mohli dosahovať čo najlepšie výsledky, a to prináša so sebou aj vysokú daň v podobe zničených kĺbov a obrovských bolestí vo svaloch. A práve tu prichádza na rad novinka HAMAVISS gel, ktorá obsahuje jedinečnú kombináciu takých látok, o ktorých je známe, že  patria svetovo  k tomu najlepšiemu, čo môžeme poskytnúť našim kĺbom a svalom.

Hlavná účinná  látka je   PERNA CANALICULUS, ktorá je na celom svete považovaná za jednu z najlepších látok na regeneráciu kĺbov a svalov a HAMAVISS gel ako jediný výrobok  na trhu v SR obsahuje túto výnimočnú látku v gélovej forme!!! Vďaka tomu môžete navždy zabudnúť na žalúdočné a tráviace  ťažkosti, gél  môžete používať neustále, nikdy Vás neomrzí, a čo je najdôležitejšie, nezaťaží Vaše vnútorné orgány.
Perna Canaliculus obsahuje Glykosaminoglykány (GAG), ktoré sa nachádzajú v ľudskej koži, spojivovom tkanive a chrupavke. Rôznymi výživovými doplnkami síce môžeme doplniť glykosaminoglykány do nášho tela, ale vplyv GAG môžeme ešte zvýšiť aj vonkajšou aplikáciou, ktorá sa po nanesení vstrebe na postihnuté miesto a takmer okamžite  regeneruje boľavý kĺb a sval.

Preto sa vďaka Perna Canaliculus  HAMAVISS gel  výborne hodí aj na pravidelné preventívne používanie popri všetkých doplnkoch stravy vo forme tabletiek, na zachovanie flexibility kĺbov a  kĺbovej chrupavky .
Práve pre uvedené aspekty musí byť  HAMAVISS  gel  neodmysliteľnou súčasťou každého zodpovedného športovca, ktorý si potrpí na 100%-ný stav svojho pohybového aparátu, ktorý si chce užívať pohyb a chce vydať zo seba maximum bez obmedzení vo výbornom stave, každý deň a pri každom športovom úkone.

Účinné látky: (Perna Canaliculus, gaultéria, hamamel, eukalyptus, smrekové ihličky, rozmarín, mentol ) o ktorých je známe, že pomáhajú pri:
– bolestiach a natiahnutí svalov a chrbtice
– zlepšujú kvalitu kĺbovej chrupavky
– regenerujú chrupavku
– brzdia zápalové procesy
– podporujú prekrvenie svalov a tým zabezpečujú lepšiu pohyblivosť a vitalitu

Na sklade

Kategórie: Značka:

Popis

Účinné látky podrobnejšie:
Perna Canaliculus ( novozélandská zelená mušľa)
Kde ju nájdete: Perna Canaliculus sa pestuje na brehoch Nového Zélandu pri Malborough sounds a Hauraki. Morská voda vo farmách, v ktorých sa pestujú mušle, ale aj okolo nich, sú neustále testované na biotoxíny ťažké kovy a baktérie. Kvalita vody je priebežne sledovaná na základe skúšok vykonaných podľa noriem stanovených US Food and Drug Administration, Európskej únie a Novozélandského úradu pre bezpečnosť potravín.
História a objav: História Perna Canaliculus  sa spája s pôvodnými obyvateľmi  Nového Zélandu -s Maormi. Maorovia žily na brehoch  Nového Zélandu a konzumovali Perna Canaliculus v surovom stave. Pre týchto obyvateľov boli takmer neznáme bolesti kĺbov, reuma a artritída , v porovnaní s domorodcami žijúcimi vo vnútri ostrova. V roku 1970 saPerna Canaliculus dostala do popredia vo výskume  na liek proti rakovine. Firmy zaoberajúce sa spracovávaním mušlí vyhľadali výskumníkov s cieľom vyskúšať nimi vyrobený ,,mušľový prach“  na liečbu rakoviny. Bohužiaľ, výskumníci boli sklamaní, pretože nenašli liek na rakovinu,  ale náhodou našli ,,zázračný liek“. Ukázalo sa, že pacienti, ktorý sa zúčastnili výskumu  a popri tom trpeli nejakým problémom pohybového aparátu , hlásili vysoký stupeň zlepšenia. Následne začali študovať už spomínaných obyvateľov Nového Zélandu,   Maorov.  Vďaka týmto informáciam sa Perna Canaliculus dostala do popredia vedeckého záujmu.
Perna Canaliculus sa pestuje zhruba 2 – 2,5 roka. Za tento čas dorastá do dĺžky 10cm a potom sa pri dôkladne riadenom  procese zbiera , následne suší  a  skladuje v  práškovom  stave.

Perna Canaliculus sa dnes chová pre najbohatší a najčistejší zdroj GAG!!!
Zloženie Perna Canaliculus: 61% bielkovín,  13% sacharidov, 12% glykosaminglykánov (GAG),  5% tukov (vrátane eicosatetraenoic kyselín), 5% minerálnych látok, 4% vody. Z toho sú OMEGA 3 mastné kysliny , hlavne eicosatetraenoic  (ETA), kyselina eikosapentaenová (EPA) a Docosahexaenoic (DHA), ktoré vplývajú na zápalové procesy v kĺboch, a tým aj zmiernenie bolesti.
Minerály:  sodík, horčík,  vápnik, železo, zinok, meď, draslík, mangán, nikel.
Vitamíny:  C, D, E, B12, B1, B2, B3, B6.
Aminokyseliny:  metionín, cysteín, asparagín, treonín, glycín, alanín.
Vužitie Perna Canaliculus:
– dokonale sa hodí na zachovanie a udržiavanie flexibility  kĺbových chrupaviek a väzov, synoviálnej tekutiny  a väčšiny druhov pohybových problémov
na podporu liečby  osteoartrózy, artritídy, reumatizmu, dny, osteoporózy
– pre stavbu a podporu regenerácie  kĺbovej chrupavky
– ako  podpora spojivového tkaniva  (väzy ,šľachy)
– má protizápalový účinok
– pri reumatoidnej artritíde
Čo sú to vlastne glykosaminoglykány (GAG)?:   Sú to mukopolysachridy. Popri kolagéne tvoria veľkú časť medzibunkovej hmoty v spojivovom tkanive (predovšetkým v chrupavke, väzivách, šľachách a podobne).   K významným mukopolysacharidom patrí kyselina hyalurónová (zákl. zložka synoviálnej tekutiny a nachádza sa aj  sklovci oka),  chondroitinsulfát (v chrupavke), dermatansulfát (v pokožke), keratansulfát, heparín (obsiahnutý v žírnych bunkách). Vznikajú v našom tele zložitou syntézou glukosamínov. Zvyšujú mazanie kĺbov a absorpciu vody do chrupavky. Táto schopnosť ale postupom veku alebo nadmerným zaťažením klesá, a vtedy je veľmi potrebné doplňovať GAG do nášho tela.

Glykosaminoglykány pomáhajú pri:
– stimulácii a produkcii kĺbového mazu a “zahusťujú” ho
– posilňujú platničky chrbtice proti stuhnutosti stavcov
– zúčastňujú sa výstavby chrupaviek kĺbov
– pomáhajú obnovovať zakončenie kostí
– zmierňujú a zabraňujú zápalom a opuchom kĺbov
– pôsobia efektívne pri artróze, artritíde, ischiase
– poskytujú flexibilitu, pevnosť a pružnosť chrupavky

GAG sú schopné viazať veľké množstvo vody a pôsobia ako výplň  alebo mazivo pre spojivové tkanivo. Keď dôjde k poškodeniu chrupavky, poklesne množstvo GAG. Tým sa zníži obsah vody v chrupavke, čo je príčinou ďalšieho mechanického poškodzovania kĺbu.
GAG tvorí jadro všetkých spojivových tkanív. Perna Canaliculus podporuje zdravie, pohodlie, pružnosť  synoviálnej tekutiny a spojivového tkaniva vrátane kĺbov, väzov, šliach, chrupaviek a medzistavcových platničiek .

Gauitheria Procumbens  Leaf Oil ( Gaultheria) 
Kde ju nájdete:  Gaultéria rastie vo východnej časti Severnej Ameriky.
Zmierňuje bolesť svalov , kĺbov a reumatických ťažkostí. Dodnes je používaná ako tradičná medicína severoamerických Indiánov pri reumatizme.

Picea excelsa Leaf Oil (smrekové ihličky) 
Kde ju nájdete:  Smreky žijú prirodzene vo vyšších a chladnejších nadmorských výškach , nachádzajú sa vo väčšine Európy , pričom severná hranica je v Arktíde.
Získava sa parnou destiláciou z ihličia, používa sa aj v ľudovom liečiteľstve, pri reumatických problémoch, pridáva sa do masážnych gélov. Výborne prekrvuje pokožku a svaly, a tým prispieva k urýchlenej rekonvalescencii.

Hamamelis Virginiana Extract (hamamel virgínsky)  
Kde ju nájdete:  Rastie na území  Severnej Ameriky.
Výťažky sa používajú v kozmetike pre svoje tonizujúce pôsobenie na pokožku. Výťažky z Hamamelu sa používajú aj na kŕčové žily, tiež ako tradičný ľudový liek proti zápalom resp. majú protizápalový zmierňujúci účinok.

Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (rozmarín)
Kde ju nájdete:  Patrí k juhoeurópskej kvetine a bežne sa vyskytuje v stredozemnej oblasti. U nás sa iba pestuje .
Rozmarín sa používa na fyzickú regeneráciu po dlhom pracovnom dni resp. športovom výkone. Vo farmácii a v ľudovom liečiteľstve sa používa ako prostriedok, ktorý zvyšuje prekrvenie a utišuje bolesti, najmä svalo­vé, kĺbové a nervové, odstraňuje aj pocit chladu v končatinách a povzbudzuje nervovú činnosť.

Menthol (mentol)
Kde ju nájdete:  Pestuje sa v Indii.
V poskytovaní prvej pomoci sa používa ako náhrada ľadu pre jeho chladiace účinky v neprítomnosti vody a elektriny. Používa sa napr. aj pri podvrtnutiach, pri svalových kŕčoch, bolestiach svalov a kĺbov. Poskytuje výrazný chladivý efekt, ktorý sa za pár minút premení na pálenie, zohrieva pokožku, a to v  konečnom dôsledku znamená prekrvovanie postihnutých miest.

Eucalyptus globulus Leaf Oil (eukalyptový olej)
Kde ju nájdete:   Má svoj domov v Austrálií a východnej časti Indonézie. Dnes však niektoré druhy rastú aj v mnohých ďalších subtropických oblastiach sveta (Španielsko, Portugalsko).
V tradičnej medicíne pôvodných obyvateľov Austrálie sa listy používali v obkladoch na akékoľvek rany alebo zápaly.  Má výborné antiseptické účinky, používa sa pri zápaloch. V masážnych olejoch pôsobí veľmi hrejivo a má upokojujúce účinky pri reumatických bolestiach.

Pre koho je teda určená Perna Canaliculus a už spomínané ostatné účinné látky?
Pre všetkých ľudí (hlavne športovcov, ale aj pre  seniorov a bežne pracujúcich ľudí), ktorí majú problémy so svojím pohybovým aparátom, ale dbajú oň, chcú si ho udržiavať v 100%-nom stave a pomáhať mu v čo najlepšej a najintenzívnejšej regenerácií.